Paprastai kalbant, menopauzė yra vaisingo moters gyvenimo laikotarpio pabaiga. Ar tai liga? Ne. Ar tai nenormalu? Tikrai ne. Ar tai toks metas, kai sustoja gyvenimas? Tikrai ne.
Paprastai tarp 45 ir 55 metų (nors tikslaus laiko negalima nuspėti ir kiekvienai moteriai jis gali būti labai skirtingas) kiekviena moteris pasiekia tokį amžių, kai kiaušialąsčių kiekis sumažėja. Laikotarpis, kai hormonų lygis pradeda keistis, o moters ciklas nebeveikia patikimai ir sklandžiai. Ši hormonų kaita stipriai paveikia visą kūną.
Kas sukelia menopauzę?
Sulaukus 40 metų kiaušidės pradeda senti. Tai reiškia, kad jos kas mėnesį nebesubrandina kiaušialąsčių, kurios galėtų buti apvaisintos ir šansai pastoti sumažėja. Laikoma, kad vaisingasis etapas baigiasi tik tada, kai bent vienerius metus nebūna savaiminių mėnesinių: kol kiaušidėse yra kiaušialąsčių, galimybė pastoti išlieka. Nustoti vartoti kontraceptikus nerekomenduojama net ir esant nereguliariam ciklui.
Naujas gyvenimo etapas
Tam tikru metu vadinamasis kiaušidžių rezervas išsenka ir ima nebepakakti kiaušialąsčių. Menopauze vadinamas etapas prasideda tada, kai ovuliacija ir mėnesinės tampa nereguliarios, o estrogeno ir geltonkūnio hormonų lygis organizme pradeda labai skirtis ir galiausiai sumažėja. Tiksliau kalbant, menopauzė ateina po paskutinio mėnesinių laikotarpio, kai cikliška kiaušidžių funkcija išnyksta, o tai galima nustatyti tik retrospektyviai.
Menopauzė nėra moteriškumo rodiklis, tai ne kas kita kaip tik hormonų pertvarka, kuri, panašiai kaip brendimo laikotarpiu, žymi naują moters gyvenimo etapą.
Menopauzės simptomai
Spauskite ir skaitykite
Ar hormonų terapija man tinkama?
Spauskite ir skaitykite
Kaip gyventi su menopauze?
Spauskite ir skaitykite