Menopauzės simptomai
Menopauzes simptomus lemia sumažėjęs moteriškų hormonų lygis moters organizme, kurie veikia psichinę ir fizinę sveikatą.
Kiekvienos moters jaučia skirtingus simptomus, taigi svarbu rasti tinkamą individualią terapiją, kuri tiktų kiekvienai moteriai. Pirmiausia turime išsiaiškinti, nuo kurių simptomų kenčiate ir kiek jie stiprūs.
Dažniausiai patiriami simptomai
Galimi simptomai:
- nereguliarus ar sutrikęs ciklas
- karščio bangos
- nereguliarus širdies plakimas (palpitacija)
- miego sutrikimas
- nuotaikų kaita
- pasikeitęs lytinis potraukis
- makšties sausumas
- sąnarių skausmais
Apie karščio bangas neretai įspėja tokie signalai kaip svaigulys, palpitacija, spaudimas krūtinėje. Pomenopauzės laikotarpiu padidėja tikimybė priaugti svorio, susirgti osteoporoze ir širdies bei kraujagyslių ligomis. 3 iš 4 moterų jaučia nuovargį, melancholiją, nepasitikėjimą savimi, galimai agresiją, nerimą ar dirglumą. Taip pat gali apsireikšti dėmesio, koncentracijos ir atminties problemos.
Kai kurioms lengviau
Ne kiekviena vienodai kenčia nuo šių simptomų; kai kurios moterys labiau kenčia nuo karščio bangų, bet kitų menopauzės simptomų nejaučia. Kitos gerai jaučiasi dieną, bet gausiai prakaituoja naktį ir patiria miego sutrikimus. Kadangi kiekviena moteris yra unikali, o streso lygis ir gyvenimo situacija visada yra skirtingi, apibendrintai kalbėti negalime. Kai kurios moterys menopauzę patiria būdamos 65 m. ar vyresnės. Kita vertus, yra moterų, kurios visai nejaučia menopauzės simptomų, tad joms nereikia jokios terapijos.
Laimei, yra terapijos, kurios padeda palengvinti simptomus, bet pirmiausia reikia sau pačiai išsiaiškinti, kokia unikali terapija jums tiktų. Jūsų gydytojas maloniai jums padės.
Kiti įdomūs ir naudingi straipsniai
Daugiau straipsnių
kitomis temomis
Ar hormonų terapija man tinkama?
Spauskite ir skaitykite
Kaip gyventi su menopauze?
Spauskite ir skaitykite