Seksualinės problemos menopauzės metu (+video)
Mitas, kad vyresni žmonės nebėra lytiškai aktyvūs. Meilės troškimas, prisirišimas ir fizinis artumas nedingsta vien dėl to, kad vyrai ir moterys sensta. Menopauzė moterų lytinį gyvenimą gali paveikti dviem būdais.
Du būdai tai pastebėti
Daugelis vyresnio amžiaus moterų negali atsipalaiduoti ir mėgauti savo seksualumu. Taip gali atsitikti dėl to, kad jos nebesijaučia patrauklios, sportiškos arba kenčia nuo menopauzės simptomų. Bet yra moterų, kurios netgi išlaisvina savo seksualumą. Juk pagaliau nebėra erzinančio mėnesinių kraujavimo, taip pat nebereikia vartoti kontraceptinių priemonių! Daugelyje namų ūkių, net jei tuo metu vaikai jau nebegyvena su tėvais, šie veiksniai gali tik sutvirtinti partnerystę ir sukelti naujos pradžios troškimą, net ir seksualiai.
Žiūrėkite savęs
Apklausos parodė, kad patenkinantis seksualinis gyvenimas moterims svarbus net ir vyresniame amžiuje, nepaisant to, kad menopauzė jį veikia neigiamai. Viena iš pagrindinių hormonų kaitos problemų yra didėjantis makšties sausumas. Tai gali sukelti skausmą tiek šlapinantis, tiek lytinio akto metu. Galimai nusilpusi šlapimo pūslė ir pasikartojančios šlapimo pūslės infekcijos taip pat gali neigiamai paveikti lytinį gyvenimą, todėl seksualinis artumas tampa našta.
Ar tai apskritai menopauzė?
Bėgant laikui gali sumažėti ir lytinis potraukis, nes geismas, be kita ko, daugiausia priklauso nuo hormonų. Seksualinė aversija daugeliu atvejų visai nesusijusi su tuo, kad moteris nebemyli savo partnerio. Kasdienis stresas ilgainiui numarina reguliarų lytinį gyvenimą, be to, ir moteris nebesijaučia tokia pat patraukli kaip anksčiau. Menopauzė visko tikrai nepalengvina. Karščio bangos, miego problemos, nuotaikų kaita ir kita gali lemti sumažėjusį susidomėjimą, be to, bėgant laikui mažėja ir geismas tam pačiam partneriui.
Kai nėra geismo, ne tik estrogenas, bet ir vyriškas hormonas testosteronas yra lemiamas veiksnys. Jo lygis moters organizme su metais taip pat nukrenta, o tai gali lemti mažesnį patiriamą malonumą. Jei reikia, tai patiriančioms moterims rekomenduojama pasikonsultuoti su ginekologu ir pagalvoti apie testosterono terapiją.
Kalbėkite!
Daugelis moterų su savo partneriu nedrįsta pasikalbėti apie jaučiamą skausmą ar geismo trūkumą. Jos gėdijasi, kartais jaučiasi kaltos. Todėl jos slepia savo nusiskundimus, o tai neretai tik pablogina situaciją. Dėl vangių pasiteisinimų partneriui nukenčia emocinis ryšys, bet jei moteris gali pasitikėti savo partneriu, jis tikrai supras.
Yra būdas vėl mėgautis lytiniu gyvenimu be rūpesčių, o pirmas žingsnis to link yra sąžiningas ir atviras bendravimas.
Kviečiame žiūrėti video „Intymūs santykiai brandžiame amžiuje su gyd. I Kravčenkiene“
Kiti įdomūs ir naudingi straipsniai
Daugiau straipsnių
kitomis temomis
Menopauzės simptomai
Spauskite ir skaitykite
Ar hormonų terapija man tinkama?
Spauskite ir skaitykite